Метеопрогноза

Морето во Сани денес е 28°C, времето е делумно облачно, 32°C.

Сани

Грција

32°
Делумно облачно
Се чувствува како 35°C
Делумно облачно
Фото: DocWoKav, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons

Последно ажурирано: 9 Август 2026, 12:59

Жолто предупредување за високи температури до 18:00 часот, според MeteoAlarm

Преглед за наредните денови

Денес во Сани се очекува облачно, со највисока температура околу 33°. Во наредните денови времето останува слично, со температури меѓу 24° и 33°. Не се очекуваат позначајни врнежи.

Море и плажа

Температура на морето
28°
Бранови
0.1 m
УВ индекс
7

По часови

Следните 48 часа

  1. СегаДелумно облачно32°
  2. 13:00Делумно облачно32°Веројатност за врнежи: 3%
  3. 14:00Делумно облачно33°
  4. 15:00Ведро33°
  5. 16:00Ведро33°
  6. 17:00Ведро33°
  7. 18:00Ведро33°
  8. 19:00Ведро32°
  9. 20:00Ведро32°
  10. 21:00Ведро30°
  11. 22:00Делумно облачно29°
  12. 23:00Делумно облачно28°
  13. 00:00Ведро28°
  14. 01:00Ведро28°
  15. 02:00Ведро28°
  16. 03:00Делумно облачно28°
  17. 04:00Делумно облачно28°
  18. 05:00Делумно облачно27°
  19. 06:00Делумно облачно27°
  20. 07:00Делумно облачно27°
  21. 08:00Делумно облачно27°
  22. 09:00Делумно облачно28°
  23. 10:00Делумно облачно29°
  24. 11:00Делумно облачно30°
  25. 12:00Ведро30°
  26. 13:00Ведро31°
  27. 14:00Ведро31°
  28. 15:00Ведро32°
  29. 16:00Ведро32°
  30. 17:00Ведро32°
  31. 18:00Ведро31°
  32. 19:00Ведро30°
  33. 20:00Ведро29°
  34. 21:00Ведро28°
  35. 22:00Ведро28°
  36. 23:00Делумно облачно27°
  37. 00:00Делумно облачно27°
  38. 01:00Делумно облачно27°
  39. 02:00Делумно облачно27°
  40. 03:00Делумно облачно27°
  41. 04:00Делумно облачно27°
  42. 05:00Делумно облачно27°
  43. 06:00Ведро27°
  44. 07:00Делумно облачно27°
  45. 08:00Делумно облачно27°
  46. 09:00Делумно облачно28°
  47. 10:00Делумно облачно29°
  48. 11:00Делумно облачно30°
  49. 12:00Делумно облачно31°

Неделна прогноза

  1. ДенесОблачноВеројатност за врнежи: 13%33°28°
  2. УтреДелумно облачно32°27°
  3. ВторникДелумно облачно32°27°
  4. СредаДелумно облачно33°27°
  5. ЧетвртокДелумно облачноВеројатност за врнежи: 1%32°26°
  6. ПетокОблачноВеројатност за врнежи: 5%30°25°
  7. СаботаДелумно облачноВеројатност за врнежи: 1%29°24°
14 дена

14 дена

  1. ДенесОблачноВеројатност за врнежи: 13%33°28°
  2. УтреДелумно облачно32°27°
  3. ВторникДелумно облачно32°27°
  4. СредаДелумно облачно33°27°
  5. ЧетвртокДелумно облачноВеројатност за врнежи: 1%32°26°
  6. ПетокОблачноВеројатност за врнежи: 5%30°25°
  7. СаботаДелумно облачноВеројатност за врнежи: 1%29°24°
  8. НеделаДелумно облачно29°24°
  9. ПонеделникВедро29°23°
  10. ВторникВедро30°23°
  11. СредаВедро31°24°
  12. ЧетвртокВедро33°25°
  13. ПетокВедро33°25°
  14. СаботаВедро33°26°

Времето утре

Делумно облачно
Утре
10 Август
32°27°
Делумно облачно18 км/ч

Времето за викендот

Облачно
Недела
9 Август
33°28°
ОблачноВеројатност за врнежи: 13%12 км/ч

Гранично чекање на патот

Најдобро време за посета

Најдобро време за посета е од Јуни до Септември. Морето е најтопло во Јули (27.6°C).

МесецМаксМинДожд (денови)Море
Јануари11°7°916°
Февруари13°9°715°
Март14°10°1115°
Април18°12°616°
Мај22°17°718°
Јуни28°22°624°
Јули30°25°428°
Август30°25°427°
Септември26°21°626°
Октомври21°17°623°
Ноември17°13°819°
Декември13°9°817°

За Сани

Сани е приморско место на западниот дел на полуостровот Касандра, познато по маринатa, уредените плажи и мочуриштето богато со птици зад брегот. За разлика од класичните села, Сани е развиено околу голем туристички комплекс, но и понатаму чува природни делови и историски траги, како средновековната кула на ридот над брегот. За македонските гости Сани нуди поуреден и помирен престој на Касандра, со чисти плажи и природно опкружување. Летата се жешки и суви, со температури на морето што во Август достигнуваат околу 27°, а сезоната трае од крајот на Мај до средината на Септември.

Што да видите во Сани

  • Маринатa Сани
  • Средновековната кула на ридот Сани
  • Мочуриштето со птици зад брегот
  • Уредените песочни плажи

Често поставувани прашања

Колку е топло морето во Сани?

Морето во Сани моментално е 28°C.

Температурата на морето се мери на површината и се ажурира на секој час.

Кога е најдобро да се оди во Сани?

Најдобро време за посета е од Јуни до Септември. Морето е најтопло во Јули (27.6°C).

Оценката е изведена од климатските просеци за периодот 2015–2024.

Дали ќе врне утре во Сани?

Утре во Сани се очекува делумно облачно, највисока 32°C и најниска 27°C.

Какво ќе биде времето за викендот во Сани?

Прогнозата за викендот во Сани: во недела облачно (33°/28°).